Dentální hygiena

Dentální hygiena

 

Cílem dentální hygieny je zabránit nemocem dásní a eliminovat riziko zubního kazu. Pro komplexní péči o chrup pacientů je tento relativně nový obor nezastupitelný, proto zaměstnáváme specialistu - dentální hygienistku. V zásadě se dá říct, že lékařská stomatologická péče řeší problémy v ústech, které již vznikly, zatímco péče dentální hygienistky se těmto problémům snaží předcházet.

Dentální hygienistka při vaší první návštěvě u nás provede základní hygienické vyšetření, odstraní z vašeho chrupu zubní kámen a zubní povlak včetně kamene hlubokého, který je až na kořenech zubů pod dásní, odstraní pigmentaci zubů, případně provede leštění zubů, fluoridaci citlivých krčků atd. Názorně vám také ukáže, jakým způsobem je třeba ve vašem konkrétním případě postupovat při čištění zubů (výběr správného zubního kartáčku, pasty, pomůcek pro čištění mezizubních prostorů...). Při léčbě zánětů dásní (krvácení) a parodontóze (obnažené krčky) sestaví vhodný hygienický program. Práce zubní hygienistky také podstatně prodlužuje životnost veškerých lékařských zásahů i při nich požitých výrobků.

Bohužel péči dentální hygienistky dnes nehradí žádná zdravotní pojišťovna. Jedno sezení u dentální hygienistky trvá cca 60 min a stojí 1000,- až 1500,- Kč. Věřte ale, že se vám vyplatí finančně i zdravotně.

 

Další odkazy dentální hygieny

Ceník dentální hygieny

Vstupní vyšetření 300 Kč Dentální hygiena - děti 650 Kč
Kontrolní vyšetření 250 Kč Bělení zubů - domácí 3.860 Kč
Instruktáž ústní hygieny vstupní 380 Kč Fluoridace 150 Kč
Odstranění zubního kamene 350-1.050 Kč Ošetření citlivého krčku 180 Kč
Airflow 1 čelist 275-390 Kč Kyretáž - 1 zub 180 Kč
Parodontologické vyšetření 400 Kč Kyretáž - 1 kvadrant 790 Kč

 

Design by Vanavi.com