Estetická stomatologie

Vzhled je důležitý téměř pro každého z nás. Ovlivňuje naše přijetí ve společnosti, úspěch v zaměstnání i uspokojení ze sebe sama. Krásné zuby a krásný úsměv se na celkovém vzhledu podílí nemalou měrou, a proto je cílem Estetické stomatologie esteticky a zároveň přirozeně vypadající chrup.

Nedílnou podmínkou úspěsné estetické rekonstrukce chrupu je také péče o chrup a dásně - dentální hygiena.

Keramické fazety

Nahrazují viditelné části předních zubů, zhotovují se z průsvitných keramických materiálů a na zuby se připevňují lepením. Keramické fazety jsou velmi populární způsob, jak upravit tvar, velikost a sklon zubů. Fazetami lze také esteticky sjednotit barvu zubů, je možné je zhotovit i ve světlejším odstínu. Fazety z materiálu - IPS e.max mohou být velmi tenké a zuby tak není třeba tolik brousit jako například na klasickou korunku.

Celokeramické korunky

Pokud nejste spokojeni s barvou staré, nevyhovující korunky nebo potřebujete novou, doporučujeme použít celokeramickou korunku, nerozeznatelnou od okolních zubů. Dříve se dělaly plastové nebo metalokeramické korunky, které nebyly schopny věrně napodobit odstín vašich zubů. Dnes je můžeme šetrně a bezbolestně nahradit celokeramickými korunkami, Celokeramické korunky jsou zhotoveny bez kovového jádra a mají téměř neomezenou životnost. Ve spojení s CAD/CAM technologií mohou dokonale napodobit přirozený vzhled vašich zubů, takže o jejich existenci budete vědět jen vy.

Keramické inleje, onleje a overleje

Inleje, onleje a overleje jsou laboratorně zhotovené výplně, připevňují se na zub lepením. Inlej nahrazuje jen část žvýkací plochy, overlej nahrazuje celou kousací plochu zubu. Díky adhezivní technologii je lze použít i na velmi poškozené zuby, často i bez nutnosti jejich umrtvení. Jsou tak estetickou alternativou běžných výplní nebo ochranou zubu po umrtvení a ošetření zubních kanálků.

Kontaktujte nás

Tichý zubař s.r.o.

Zubatého 5 (vchod z ulice Štefánikova 43A)
150 00 Praha 5 - Smíchov
IČ: 24215686

E-mail: ordinace@tichy-zubar.cz
www.tichy-zubar.cz

Telefon: +420 222 522 910, +420 257 111 333
Mobil: +420 739 093 216, +420 725 932 545

 
OC Nový Smíchov (5 min)
Arbesovo náměstí
 
9, 12, 15, 20, BUS 176