Estetická stomatologie

Estetická stomatologie

 Vzhled je důležitý téměř pro každého z nás. Ovlivňuje naše přijetí ve společnosti, úspěch v zaměstnání i uspokojení ze sebe sama. Proto vznikla estetická stomatologie, která se - jak už název napovídá - zabývá především „vylepšováním“ vzhledu. Hlavním cílem ošetření je pak samozřejmě esteticky a zároveň přirozeně vypadající chrup.

Nedílnou součástí, lze říci i podmínkou, úspěsné estetické rekonstrukce chrupu je péče o chrup a dásně - dentální hygiena.

Keramické fazety

Nahrazují viditelné části předních zubů, zhotovují se z průsvitných keramických materiálů a na zuby se připevňují adhezivně - lepením. Keramické fazety jsou velmi populární způsob, jak upravit tvar, velikost a sklon zubů. Fazetami lze také jednoduše sjednotit barvu zubů, je možné je zhotovit i ve světlejším odstínu. Fazety z materiálu - IPS e.max mohou být velmi tenké, což přináší výhodu v menší potřebě broušení zubů před jejich zhotovení.

Celokeramické korunky

Pokud např. nejste spokojeni s barvou staré, nevyhovující korunky nebo potřebujete novou, doporučujeme použít celokeramickou korunku, nerozeznatelnou od okolních zubů. Dříve se dělaly plastové nebo metalokeramické korunky, které s ohledem na výrobní technologii nebyly schopny věrně vystihnout odstín vašich zubů. Dnes je můžeme bezbolestně nahradit za celokeramické korunky, které jsou zhotoveny bez kovového jádra a mají téměř neomezenou životnost. Ve spojení s počítačovou technologií mohou dokonale napodobit přirozený vzhled vašich zubů, takže o jejich existenci budete vědět jen vy.

Keramické inleje, onleje a overleje

- jsou laboratorně zhotovené výplně, připevňují se lepením na stávající zub - onlej nahrazuje některé hrbolky zubů, overlej nahrazuje celou kousací plochu zubu - díky adhezivní technologii je lze použít i na velmi destruované zuby, často bez nutnosti jejich umrtvení - estetická alternativa běžných výplní - estetická ochrana zubu po ošetření zubních kanálků
Design by Vanavi.com