Zubní implantáty

Zubní implantáty

 

Zjednodušeně řečeno jsou zubní implantáty umělé náhrady zubních kořenů, na kterých jsou pak připevněny korunky a můstky, případně slouží k ukotvení rozsáhlých snímatelných náhrad chrupu.

Historie používání implantátů zubů sahá až do doby starého Egypta, kde se tehdejší ztracené zuby pokoušeli ranhojiči nahradit čepy ze slonoviny, zlata a jiných materiálů. Jejich moderní vývoj probíhá zhruba od poloviny 20. století a tak se jejich tvar i materiál dnes už celkem ustálil – většinou jde o implantáty ve tvaru válce se závitem, vyrobené z téměř čistého titanu se speciálně zvrásněným povrchem. Cílem těchto úprav povrchu je jeho mnohonásobné zvětšení tak, aby byl kontakt s vrůstající kostí co největší a nejpevnější. Právě kvalita povrchu zubních implantátů je jedním ze zásadních rozdílů mezi jednotlivými systémy.

Další důležitou vlastností implantačního systému je univerzálnost jeho „nadzemní“ části, na kterou je upevněna vlastní korunka, můstek, protéza atd. Musí se totiž umět vypořádat s odlišným sklonem implantátů, různou výškou dásně, šířkou korunky, s vysokými estetickými nároky na přední zuby a velkým zatížením zadních zubů apod.

Na našem trhu se vyskytuje velké množství implantačních systémů, včetně několika českých. Mnohé z nich jsou o málo levnější než renomované celosvětově uznávané systémy, ale představují zpravidla vyšší riziko, že nedojde k dokonalému vhojení nebo nedovolují esteticky ideální výsledné řešení. Jejich cena možná osloví některé pacienty i lékaře, ale my považujeme za nejdůležitější dlouhodobé záruky. Kvalitní zubní implantáty jsou investicí na celý život a šetření se tady rozhodně nemusí vyplatit.

Proto používáme jen dva dlouhodobě prověřené a renomované systémy: ITI Straumann (Švýcarsko) a AstraTech Dental (Švédsko). Oba svou kvalitou dávají záruku vysoké úspěšnosti integrace do kosti a představují nízké riziko komplikací v dentální chirurgii.

A jakou cenu můžete očekávat za zubní implantát? Více info zde: cena zubních implantátů

Design by Vanavi.com