Endodoncie

Endodoncie - léčba kořenových kanálků

Na našem pracovišti provádíme ošetření kořenových kanálků zubů za pomoci operačního mikroskopu.  Díky bohatým zkušenostem našich specialistů  a mnohonásobnému zvětšení  mikroskopem  je možné  zubní kanálek  vyčištit kvalitněji  –  tím se zvyšuje pravděpodobnost úspěchu léčby a přetrvání zubu ve Vašich ústech.

Samozřejmostí  je u nás použítí  koferdamové blány během ošetření  – tato blána izoluje ošetřovaný zub od okolního prostředí a zamezí zavlečení další infekce do zubu během ošetření.

Pravděpodobnost úspěchu léčby kořenových kanálků a zachování zubu záleží na mnoha faktorech.  V nejpříznivějších případech je vyšší než 96%. V některých, komplikovaných případech, je však pravděpodobnost úspěchu nízká a je lépe uvažovat o vytržení zubu. V těchto případech je  investice např. do implantátu z dlouhodobého pohledu  ekonomičtější  – detailní informace vám poskytne lékař po vyšetření.

Nejjednodušší způsob, jak zvýšit šance na úspěšnou léčbu je přijít na ošetření včas, dokud se stav zubu nekomplikuje dalšími nepříznivými faktory.
 


Endodoncie  je moderní obor zubního lékařství, který se zabývá léčbou prostorů uvnitř zubu. Ve zdravém zubu je systém kanálků, který obsahuje cévy a nervy- zubní dřeň.  Pokud dojde k jejímu poškození nebo zničení, je nutno  kanálky vyčistit a těsně uzavřít, aby se do zubu nemohla dostat žádná infekce.

V případě, že je zubní dřeň zanícená, může být zdrojem krutých bolestí. Při neléčeném zánětu zubní dřeně přejde zánět postupně do okolí zubu , kde se projevuje ničením kosti v okolí hrotu zubu, případně až otokem dásně a tváře v blízkosti zubu.
 

Design by Vanavi.com